BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mūsų klubo naujienose - interviu su ekstremaliai keliaujančiais baikeriais.

Tikriausiai kaltinate “Mc Žydrųjų Erelių” puslapį neveiklumu, kiekvieną dieną tikėdamiesi sulaukti naujos istorijos? Taip jums ir reikia! Kadangi klubas per anksti pradėjo ruoštis žiemos sezonui, kol kas naujienų neturime, tačiau kviečiame paskaityti visiškai šviežią praeitų metų interviu su „Tamsusis šešuro angelas” MCCXXII baikerių klubo nariais apie kelionių įspudžius!

Gero artėjančio sezono!

Kalbiname „Tamsusis šešuro angelas” MCCXXII baikerių klubo narius: Pūkelį, Birbynę ir Mauglį, kurie palikę kasdieninę rutiną išsiruošė į kupiną įspūdžių ir nuotykių kelionę į šalį, į kurią retas lietuvis ir net gi ne baikeris retai drįsta įžengti - Lenkiją.

Kelionėmis klubo nariai domėjosi jau senai - štai Mauglis, žymus Lietuvos verslininkas, gaminantis papuošalus iš ąžuolo drevių prisiminė: „Pirmoji kelionė buvo su tėveliais į Baltarusiją. Gabenome virtą maistą baltarusiam, kurie jo neturėjo, mainais į ketines keptuves, kurių neturėjome mes. Šios kelionės paliko didžiulį įspūdi - eilės pasienyje, kur išmokau visus vairuotojus aplošti žaidžiant „durnių”, spiečiai baltarusiškų musių (beje, jos gerokai didesnės nei lietuviškosios ir smarkiau dūzgia) ir kiti pavojai manęs neatgrasė. Priešingai - pirmą kartą pajutau tikrų kelionių aistrą. Tėveliui įsidarbinus pasienyje, jis man leisdavo pašaudyti į kontrabandininkus, taigi su užsieniečiais taip pat neturiu jokių problemų bendraujant.”

Maugliui paantrina ir Pūkelis, irgi itin sėkmingas Lietuvos elito atstovas. „Iš tiesų, mano kelionių aistra taip pat prasidėjo galima sakyti, tada, kai baigiau į vystyklus šlapintis - 23. Nuvykome su šeima į užupį, na tai buvo atsitiktinumas, tiesiog mano senelė vairavusi mažiną nebuvo pasiėmusi akinių, todėl ir netyčia kirtome žalią veją, o sustojome jau užupyje. Tie įspūdžiai, kai atsiduri svečioje šalyje mane tikrai sužavėjo. Vėliau dažnai keliaudavome po Europą, labiausiai patiko Panevėžys ir Nemenčinė.

Kodėl vyrai rinkosi motociklais, o ne kitą, gerokai patogesnį būdą - ekskursijas ar skrydį privačiu lėktuvu,juk jie gali tai sau leisti? Šį kartą atsako Birbynė - garsiosios lietuvių kosmetikos įmonės „Kanifolijos burtai”, kuri gamina geriausius parfumerijos produktus iš kiaulpienių, savininkas: „Motociklais važinėjame jau senai, nuo tada kai sukūrėme šį klubą - po pusmečio bus jau beveik metai. Patys juos pirkome, patys juos tvarkome - poliruojame išmetimo vamzdžius, blizginame baką ir mokame prisipūsti oro. Mechanikus samdomės patys, be jokių ten įdarbinimo agentūrų.

Šiais galingais “Harley Davidson” motociklais keliautojai išsiruošė į kelionę

Net klubo ženklus, kuriuos matote ant liemenės beveik prisisiuvau pats! Jokia kita transporto priemonė nesuteikia tokio paprasto judėjimo džiaugsmo. Mes galvojame ne vien apie save. Paminėjote lėktuvą - taip bet ar skrisdamas aš keliu džiaugsmą kitiems? Juk ne? O štai važiuodamas suteikiu progą kiekvienam pasigėrėti savo drakonu ant ratų. Ne be reikalo savajį motociklą taip nublizginau, draugai net vadina jį “katino k” - čia jį nutraukia Pūkelis - “Na manau, visi puikiai supranta, kad vyrai auga iš berniukų, o kai užauga turi įrodyti kad yra vyrai. Todėl mes šią kelionę laikome ir kelione į save, į tikrajį pažinimą. Specialia šiai kelionei aš pardaviau savo Ferrari - tikrai apsimokėjo, yra teisybės rytų išmintyje, gavau gerokai daugiau nei buvau mokėjęs už šį skendusį automobilį. 3 draugai, na gerai, partneriai versle, su motociklais - ar gali būti kas nors vyriškiau? Net mūsų žmonos nevažiuoja su mumis, jos bus limuzine, kuris seks mums iš paskos.”

Kas labiausiai įsiminė iš kelionės, paklausėme baikerių? „Na,” - susimasto Birbynė - „Gal pirmiausia žmonės. Vargani žmonės, vairuojantys varganas mašinas. Nuo pat Varšuvos nematėme naujesnio modelio nei 2011 metų. Paliko įspūdį ir kainos, kurias mokėjome už remontą. Pūkelis prakirto padangą, todėl už variklio pakeitimą turėjo sumokėti gan apvalią sumą.”

Susidomėję lietuvių ekspedicija, prie jų ne kartą pasmalsauti privažiavo ir vietiniai Lenkijos baikeriai.

Kaip atrodė įprasta kelionės diena ir kiek laiko truko išvyka? „Išvykome pirmadienį, grįžome, berods ketvirtadienį. Patikrinti savo ištvermę, manau tikrai tiek laiko užtenka. Ne kartą įsitikinome kad galime pasitikėti vienas kitu - pavyzdžiui kai Birbynė persivalgė grįžtant į Lietuvą, leidau jam statyti motociklą į mano techninės pagalbos automobilį - mat jo vairuotojas berods pasiklydo kažkur prie Katovicų, ir būtų reikėję laukti ne penkias minutes ir ne dešimt.” - Pasakoja Pūkelis - „Įprasta diena atrodydavo taip - keldavomės anksti ryte, dar prieš pietus, ir stengdavomės prasukti kuo daugiau kilometrų - mūsų rekordas 125 per vieną dieną. Stabteldavome susipažinti su vietiniais žmonėmis, na ir tuo pačiu apžiūrėti mūsų motociklus autorizuotuose Harley Davidson salonuose. Gerai, kad Lenkijoje jų daug ir meistrai turi kalnus originalių dalių. Tai tikrai palengvino mūsų kelionę. Vakarais nusprendėme kaip tikri keliauninkai nebesinuomoti Ritz viešbučių, o naudotis įprastu superliuksu. Pasakysiu jums - tai tikrai vargina.

Milžiniški Lenkijos atstumai, siaubingai pavojingi greitkeliai - tai tik dalis išbandymų kuriuos teko patirti. Maugliui kartą net grėsė mirtinas pavojus - antradienį užsikimšo jo „harlėjaus” išmetimo vamzdis, ir motociklas ėmė „nebetraukti”. Gerai, kad techninės pagalbos mašina važiavo šalia, kitaip būtų reikėję motociklą palikti. O dabar Mauglis paprasčiausiai išsinuomavo gerą „leksusą” Suvalkuose ir ramiai keliavo toliau.”

Įprastas ženklas Lenkijoje, reglamentuojantis baikerių eismą: ne daugiau penki motociklai vienoje juostoje, būtinas galvos apdanglas barzdotiems bei mašinų, kurias leidžiama aplenkti, tipas.

Ar baikeriams patiko jų kelionė ar išdrįstų pakartoti dar kartą? „Be jokios abejonės!” vos ne akapella sušunka vyrai “Lenkija amžinai liks mūsų širdyje! Šiuo metu jau imame svajoti ir apie dar didesnes keliones, galbūt į Latviją, ar net bandyti pasiekti Estiją.. tačiau dar neturime tam gero pasiruošimo, bei nesame įsigiję nuosavybės Rygoje, todėl važiuoti į visiškai nežinomą šalį mums dar baisoka. Tačiau, galbūt kitamet planuosime išvyką su visu savo klubu!”

Nuotrauka iš asmeninio Pūkelio albumo.

Patiko (6)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą